یکشنبه ۱۳۹۸/۰۷/۲۸

رشوند آوه:

ابعاد مختلف محور گردشگری در هم‌اندیشی با صاحبنظران بررسی می‌شود

آرش رشوند‌آوه، مدیرعامل سازمان نوسازي و بهسازي شهر قزوين، گفت: به منظور ثبت محور گردشگری فرهنگی- تاریخی قزوین در اذهان متخصصین حوزه‌های مختلف شهری و دریافت نظرات و ایده‌های آنان در این زمینه، جلسات هم‌اندیشی با صاحبنظران در سطوح ملی و استانی برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومي سازمان نوسازي و بهسازي شهر قزوين؛ رشوند‌آوه گفت: قزوین، یکی از شهرهای جذاب و دارای ظرفیت گردشگری در ایران است که این امر را بیش از هر چیز، مدیون هویت تاریخی و فرهنگی خود می‌باشد، به همین دلیل طرح محور گردشگری فرهنگی- تاریخی این شهر توسط شهرداری تهیه شده تا بتوان از پتانسیل‌های گردشگری این شهر بیشترین بهره را برد.

وی افزود: این محور دارای یک مسیر اصلی از دروازه درب کوشک تا بقعه امامزاده حسین (ع) و چندین مسیر فرعی است که پس از پایان مطالعات و اجرای پروژه، گام بزرگی در جذب گردشگران محسوب می‌شود.

مدیرعامل سازمان نوسازي و بهسازي شهر قزوين تصریح کرد: در حال حاضر تمام پروژه‌های این سازمان در راستای محور گردشگری تعریف، طراحی و اجرا می‌شود که از جمله آنها می‌توان به پروژه‌‌های بازآفرینی محدوده سبزه‌میدان (به عنوان بخشی از دولتخانه صفوی)، ساماندهی خیابان امام خمینی (ره)، ساماندهی محور عبید زاکانی و... اشاره کرد.

وی ادامه داد: در حوزه رویدادی، برای معرفی هر چه بهتر محور گردشگری فرهنگی- تاریخی قزوین و ثبت آن در اذهان شهروندان، کارشناسان و مدیران شهری و گردشگران، دومین جشنواره ملی عکس دارالسلطنه قزوین و نخستین ماراتن عکاسی کشور، به عنوان یک رویداد هنری، فرهنگی و اجتماعی در اردیبهشت ماه سال جاری برگزار شد.

این مقام مسئول اظهار کرد: در ادامه روند ثبت محور گردشگری به عنوان یک مسیر جذاب پیاده‌روی، هم‌اندیشی با صاحبنظران حوزه‌های شهرسازی، معماری، گردشگری، جامعه‌شناسی، هنر، فلسفه، ترافیک و... در دست انجام  بوده و در اولین نشست، ابعاد مختلف این موضوع در مذاکره با دکتر سیّد محمد بهشتی، از صاحبنظران حوزه‌های معماری، شهرسازی، گردشگری و هنر مورد بررسی قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: به اعتقاد بهشتی، برای زندگی در شهر، نیاز است کیفیت فضاهای شهری ارتقاء یابد که برای این کار باید شهروندان و گردشگران فضاها را بشناسند و کوتاه‌ترین راه شناخت هر فضا، آگاهی از قصه‌های آن است. می‌بایست روایتگری از فضاهای مسیر گردشگری مورد توجه قرار گیرد تا بتوان پازل این محور را از ابتدا تا انتها تکمیل کرد.

رشوند آوه اظهار امیدواری کرد از طریق نشست‌های هم‌اندیشی با صاحبنظران، بتوان ضمن آگاهی از ابعاد مختلف مربوط به ثبت محور گردشگری، به سیاست‌ها و راهبردهای اجرایی تحقق آن دست یافت.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط