دوشنبه ۱۳۹۸/۰۲/۰۹

اسفندیاری، مديرعامل سازمان فناوري و اطلاعات شهرداري قزوين:

ثمره جشنواره ملي عكس دارالسلطنه، تولید تصاویر ماندگار و خلاقانه از قزوین است

محسن اسفندياري،مديرعامل سازمان فناوري و اطلاعات شهرداري و عضو شورای سیاستگذاری دومین جشنواره ملي عكس دارالسلطنه قزوین، گفت: برگزاری جشنواره ملي عكس دارالسلطنه قزوین و نخستين فتوماراتن عكاسي كشور در مسیر گردشگری فرهنگی- تاریخی این شهر، منجر به ثبت تصاویر ماندگار و خلاقانه از جذابیت‌های گردشگری قزوین خواهد شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان نوسازي و بهسازي شهرداري قزوين؛ اسفندياري با اشاره به اهميت جشنواره های ملی عکس اظهار كرد: در اين جشنواره، برگزاري نخستين فتوماراتن عكاسي كشور در شهر قزوين اتفاق خواهد افتاد که علاوه بر ثبت لحظه ها، اين تصاوير تاثیرگذاری برای نسل آینده از شهر تاریخی قزوین به یادگار می ماند. 

اسفندياري افزود: آیندگان می توانند از نگاه عکاسان به شهر بنگرند و حتی ممکن است زیبایی هایی را ببنند که از نگاه ما دور مانده است.

مديرعامل سازمان فناوري و اطلاعات شهرداري قزوين تصريح كرد: این جشنواره فضایی فراهم می‌آورد تا تعداد زیادی از عکاسان حرفه ای ملی و بین المللی همزمان در شهر قزوین حضور یافته و به عکسبرداری از جاذبه‌های گردشگری شهر قزوین بپردازند.

وي با بيان اينكه هنر عکاسی هنر خوب دیدن است، اذعان کرد: هر عکاس با نگاه ویژه و منحصر به خود، تصویری از شهر قزوین را ثبت می‌کند که ثمره آن تولید تصاویر ماندگار و خلاقانه از شهر است.

اسفندياري با اشاره به رشد فضاهای مجازی و بستر به اشتراک گذاری رویدادها، بيان كرد: بسیاری از تصاویر ثبت شده توسط عکاسان و شرکت کنندگان این فتوماراتن، در صفحات آنها در فضای مجازی نشر پیدا کرده و فرصت خوبی را برای توجه و آشنایی دنبال‌کنندگان این هنرمندان با شهر تاریخی و فرهنگی قزوین وجود می آورد. 

وي اضافه كرد: از آنجا که تصاویر از تاثیرگذارترین عناصر بصری هستند که می توانند حس حضور مخاطب را در مکان عکسبرداری القا کنند، بسیاری از این دنبال کنندگان در ایران و کشورهای دیگر را به بازدید از شهر قزوین ترغیب می کند.

 وي در پايان خاطرنشان كرد: برگزاری این جشنواره به همت سازمان نوسازی بهسازی شهرداری قزوین با توجه به نو و ابتکاری بودن ایده آن، اقدام موثری در جذب گردشگر می باشد و می توانیم توسط رویدادهای این چنینی، شهر زیبای قزوین را به صورت شایسته به گردشگران داخلی و خارجی بشناسانیم.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط